Po 5 miesiącach w Europie

November 21, 2016

Za nami pięć miesięcy w Europie. Czas, w którym tyle się wydarzyło! W naszych prezentacjach i warsztatach wzięło udział ponad 800 osób, dorosłych i dzieci, współpracowali/łyśmy z wieloma wspaniałymi organizacjami,  z AIESEC, Amnesty International, Ashoką, Entrepreneur Impet, MakeSense, ZHP, żeby wspomnieć kilka. Rozpoczęli/łyśmy regularną współpracę z National Geographic i Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie. O projekcie mówili/łyśmy w warszawskim Googlu, a także podczas łódzkiego i krakowskiego TEDx. Udzieli/łyśmy wielu wywiadów między innymi dla różnych kanałów polskiego radio, telewizji Echo24, magazynu Coaching. Zorganizowali/łyśmy trzy edycje 6-dniowego Kurs Światozmieniaczy/ek. A przede wszystkim zbudowali/łyśmy zespół, który chce z nami działać dalej.

 

Kilka dni temu wyruszyli/łyśmy z Andreą w dalszą drogę. Jesteśmy w Macedoni, by poprowadzić kolejny Kurs Światozmieniaczy/ek, a stąd powoli zmierzać będziemy z powrotem do Azji. Kiedy opowiadali/łyśmy historie z Azji Południowo-Wschodniej, wiele osób pytało dlaczego nie zaczęli/łyśmy w Europie. To dobre pytanie. Osoby działające na rzecz lepszego świata są wszędzie. Podobnie jak ludzie, którzy są na początku swojej światozmieniającej drogi i mogliby chcieć dołączyć do naszego Kursu Światozmieniaczy/ek. Chociaż więc my znów udajemy się w podróż, w Polsce, a raczej powiedzieć trzeba że w Europie, zostają niezwykłe osoby, z którymi razem kontynuować będziemy realizację marzenia o świecie, w którym każdy jest światozmieniaczem/ką. Agata Lamparska koordynować będzie polskie edycje Kursu Światozmieniaczy i innych warsztatów czy wydarzeń związanych z tą tematyką. Marcin John odpowiedzialny będzie za Europę. Jednym z głównych założeń Kursu jest jego mobilność. Chcemy docierać z nim w różne części Polski, Europy i całego świata, budując sieć ludzi, którzy chcą zrobić coś dobrego dla siebie i otoczenia. Agata i Marcin zbierać będą również historie lokalnych światozmieniaczy/ek, razem z nami starając się Was nimi zainspirować. Dzięki nim nasz projekt wkracza w nową fazę, to już nie tylko Anna i Andrea podróżują dookoła świata i szukają Światozmieniaczy, to Fundacja Światozmieniania działa by inspirować, wspierać i edukować.

 

Trzymajcie kciuki!

 

(albo lepiej jeszcze - działajcie razem z nami, np. zgłaszając się na Kurs Światozmieniaczy/ek: changemakercourse.wixsite.com/home  ;)

 

 

Share on Facebook
Please reload

RELATED | POWIĄZANE

Please reload

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

We are Anna and Andrea, a Polish-Italian couple traveling around the world. We are looking for changemakers,  in order to describe and share their stories.

Our journey is based on exchange: story telling and other skills in exchange for a place to sleep and food. 
 

Join the GoodNewsLetter