Być z samą sobą

April 16, 2020

 

Podczas mojego Erasmusa, opisanego w jednym z ostatnich postów na temat #MileStoneExperience, postanowiłam też wyruszyć na kolejne Camino de Santiago, tym razem sama. Wybrałam portugalską drogę, która zaczyna się w Porto i kończy po 300 kilometrach w Santiago. Dwa razy krótsza niż pierwsze Camino, ale pełna wyzwań, ponieważ samotna wędrówka jest zdecydowanie innym doświadczeniem niż dzielenie drogi z bliskim przyjacielem. Musiałam nauczyć się pić kawę w samotności, cieszyć się małymi rzeczami, bez możliwości dzielenia ich z innymi, motywować samą siebie w momentach kryzysu, podejmować wyzwania bez wsparcia z zewnatrz. I czerpać radość z bycia z samą sobą.

Wpisy o Mile Stone Experiences mówią o rzeczach w moim życiu, które sprawiły, że w wieku 30 lat rzuciłam wszystko i wyruszyłam w podróż dookoła świata, a które okazały się kluczowe w naszym nomadycznym stylu życia. Bycie samą może nie wydawać się szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że podróżuję z Andreą, ale prawda jest taka, że uratowało mnie przynajmniej kilka razy. Od samego początku rozdzielamy się czasem podczas naszej podróży - pierwszy raz z powodu kryzysu, który zmusił nas do samotnej podróży i przemyślenia czy aby na pewno chcemy być razem, i kolejne razy jako rodzaj prewencji przed kolejnym kryzysem. Samotne Camino było ważnym egzaminem, który przygotował mnie do powiedzenia tak samotnej podróży przez Indonezję, Brazylię czy Kolumbię. Byłam też w stanie kontynuować kiedy rok temu w Europie większość czasu spędziliśmy osobno, podążając za naszymi pasjami - Andrea zamieszkał na farmie permakultury, a ja prowadziłam warsztaty i szkolenia w różnych krajach. Nawet w najlepszej relacji umiejętność bycia z samą sobą, bycia pełną jednostką bez względu na okoliczności, jest kluczowe.

Share on Facebook
Please reload

RELATED | POWIĄZANE

Please reload

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

We are Anna and Andrea, a Polish-Italian couple traveling around the world. We are looking for changemakers,  in order to describe and share their stories.

Our journey is based on exchange: story telling and other skills in exchange for a place to sleep and food. 
 

Join the GoodNewsLetter