Jak udało Wam się dostać do Włoch podczas koronawirusa?

 

#AskAQuestion - Jak udało Wam się dostać do Włoch podczas epidemii koronawirusa?

Sporo osób pytało nas jak Annie udało się wjechać do Włoch skoro granice państw zostały zamknięte. Odpowiedź jest bardzo prosta - Włochy nigdy nie zamknęły granic dla obcokrajowców/czyń. Inna sprawa, że nikt nie chce tam teraz przyjeżdżać ;) Trudno jest dostać się do Włoch ze względu na ograniczony transport, ale nie ma żadnych oficjalnych zakazów wjazdu dla tych, którzy wcześniej mogli do Włoch swobodnie przyjechać. Nikt o nic nawet nie spytał od kiedy Anna wylądowała w Rzymie, choć nie jest ona oficjalnie we Włoszech zameldowana, Andrea nie jest jej mężem, itd. Spytali tylko gdzie zamierza mieszkać podczas okresu zamknięcia, nikt jednak nie sprawdził dlaczego w tym konkretnym miejscu. Dlatego też jesteśmy obecnie we Włoszech. Polska nie była tak miła - Andrea nie dostałby pozwolenia na wjazd do kraju. Tak, wiemy, że powinniśmy się pobrać ;) Kto wie, może będzie to jeden z namacalnych rezultatów pandemii ;)

Jeśli macie więcej pytań - na temat naszej podróży, doświadczeń, obecnej sytuacji, przemyśleń, światozmieniaczy/ek, których spotkaliśmy - piszcie śmiało, w komentarzach lub prywatnej wiadomości, a my obiecujemy odpowiedzieć! 

Share on Facebook
Please reload

RELATED | POWIĄZANE

Please reload

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

We are Anna and Andrea, a Polish-Italian couple traveling around the world. We are looking for changemakers,  in order to describe and share their stories.

Our journey is based on exchange: story telling and other skills in exchange for a place to sleep and food. 
 

Join the GoodNewsLetter