top of page

Bezpłatne warsztaty!


 

Hej, hej!

W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego mogę zaoferować bezpłatne warsztaty na podstawie powstających właśnie reportaży. Zapewniam prowadzenie i materiały, po Waszej stronie jest zebranie grupy i miejsce. Jestem otwarta na współpracę z wszystkimi możliwymi grupami i inicjatywami – organizacjami pozarządowymi, szkołami, firmami, grupami nieformalnymi, kawiarniami, przestrzeniami co-workingowymi, itd. Poniżej opis propozycji warsztatów, a także mini-kalendarz z informacją w których okolicach i kiedy będę.

KALENDARZ Poniżej zamieszczam informacje gdzie i kiedy zamierzam być. Jeśli Waszej miejscowości nie ma na liście, a jesteście zainteresowani/e warsztatami, dajcie znać, na pewno coś razem wymyślimy Kalendarz aktualizować będę na bieżąco.

1-5 września – Łódź 6-7 września – Warszawa 16-21 września – Kraków/Skawina 2-4 października – Gdańsk/Trójmiasto [tu na bieżąco będę dodawać kolejne miasta] druga połowa listopada – Śląsk

OPIS WARSZTATÓW DO WYBORU

1. Co ja jem? Interaktywna gra w zespołach, dotycząca różnych zagadnień związanych z odpowiedzialną konsumpcją żywności. Uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się skąd pochodzą spożywane przez nich produkty, kto je produkuje i w jakich warunkach, zastanowią się jak żywność wpływa na nasze zdrowie, środowisko, co oznacza odpowiedzialna konsumpcja i jak możemy zmienić nasze nawyki już dzisiaj. Warsztaty trwają 2 godziny zegarowe i mogą zostać dostosowane do każdej grupy wiekowej (dzieci, młodzież, dorośli). Ilość osób uczestniczących: od 6 do 30.

2. (Nie)pełnosprawni? Warsztat inspirowany metodą design thinking podczas którego uczestnicy i uczestniczki zastanowią się jak wygląda życie osoby z niepełnosprawnością (na przykładzie osoby niewidomej, głuchej, z niepełnosprawnością ruchową) oraz wspólnie zaprojektują rozwiązania, które ułatwiłyby im życie. Stworzone przez uczestników i uczestniczki rozwiązania skonfrontujemy z doświadczeniami osób z niepełnosprawnościami żyjącymi w Polsce. Warsztaty trwają 2 godziny zegarowe i mogą ostać dostosowane do każdej grupy wiekowej (dzieci, młodzież, dorośli). Ilość osób uczestniczących: od 6 do 30.

3. Kobieta czyli kto? Warsztaty antydyskryminacyjne, skupiające się na wizerunku kobiet kształtowanym przez media oraz tym jak wpływa on na nasze postrzeganie siebie i świata. Wspólnie zastanowimy się jak medialny przekaz kulturowy kształtuje życie kobiet i dziewczyn oraz co możemy zrobić, by zapobiegać nieuniknionemu spadkowi własnej wartości i przeciwstawić się stereotypom. Warsztaty trwają 3 godziny zegarowe w wersji pełnej, w razie konieczności mogą zostać skrócone do 2 godzin i przeznaczone są dla kobiet dorosłych i nastolatek. Ilość osób uczestniczących: od 6 do 20.

4. Dbam o siebie Podczas warsztatu uczestnicy i uczestniczki poznają narzędzia służące dbaniu o siebie i zapobieganiu lub reagowaniu na wypalenie aktywistyczne i zawodowe. Przyjrzymy się naszemu życiu, priorytetom, zastanowimy się jak znaleźć w nim równowagę i czas dla siebie. Warsztaty trwają 3 godziny zegarowe w wersji pełnej, w razie konieczności mogą zostać skrócone do 2 godzin i przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych zaangażowanych w działania społeczne, edukacje, pracę z ludźmi, potencjalnie zagrożonych wypaleniem. Ilość osób uczestniczących: od 6 do 20.

5. Pokój w nas i na świecie Podczas warsztatu zdefiniujemy pojęcie pokoju, w ujęciu osobistym i globalnym, zastanowimy się nad koncepcją konfliktu i przemocy oraz potencjalnymi sposobami reagowania. Przyjrzymy się temu jak storytelling, obowiązująca obecnie narracja wpływa na pokój oraz jak możemy budować swoją własną tożsamość niekoniecznie w opozycji my-oni. Warsztat w wersji pełnej trwa cały dzień, w razie konieczności może być skrócony do 2-3 godzin i przeznaczony jest dla osób dorosłych. Ilość osób uczestniczących: od 6 do 16.

Wszystkie opisane powyżej warsztaty powstały na podstawie reportaży, które przeczytać można na stronie exchangetheworld.info. Reportaże i warsztaty realizowane są w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztaty mogą zostać poprowadzone również w języku angielski, oraz dostosowane do osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Osoba prowadząca: Anna Książek – trenerka, coach, aktywistka, światozmieniaczka. Przeprowadziła ponad 1500 godzin warsztatów dla szkół, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, biznesu. Od 5 lat, w ramach projektu ExChange The World podróżuje dookoła świata, zbiera historie światozmieniaczy – osób zmieniających świat na lepsze. Na ich podstawie pisze reportaże, prowadzi prezentacje, szkolenia i warsztaty. Odwiedziła już 36 krajów, przeprowadziła ponad 300 wywiadów i wzięła udział w ponad 30 projektach wolontariackich. Jej podróż opiera się na wymianie – umiejętności i wiedza, w zamian za miejsce do spania i jedzenie, co pozwala głęboko wniknąć w kulturę danego miejsca. Obszar jej zainteresowań dotyczy przede wszystkim działalności społecznej (światozmieniania), edukacji globalnej (z naciskiem na odpowiedzialną konsumpcję), praw człowieka. Współpracowała z takimi organizacjami jak Ashoka, Amnesty International czy ZHP. Pełne CV: http://annaksiazek.mystrikingly.com/

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
Domain: exchangetheworld.info Token: 8f33766246f6a39ac26f12d885511de2616edb4d1c5396105cb312c07a5d1a5f