Ciasto Granola


Jest też jeden zachodni przepis, który został nam przedstawiony w międzynarodowym gronie podczas naszego pobytu na farmie Green Warriors. Przepis pochodzi od Sirii i Nicholasa, szwajcarskiej pary, która podróżuje dookoła świata z rowerami i kitem. Do dziś przejechali/ły już ponad 16000 kilometrów!

Granola to bomba energetyczna, ale jest tak dobra, że nagradzali/łyśmy się nią po dniu ciężkiej pracy. Jest jak czyste płótno, które możesz pokryć według uznania tworząc wspaniałe śniadanie lub deser. My na przykład dodawali/łyśmy dżemu z mango lub posypki z marshmallow. Znikało w minutę...

SKŁADNIKI: (8 porcji)

¾ szklanki miodu

½ szklanki oleju z kokosa lub nasion

¼ szklanki wody

5 szklanek płatków owsianych

1 szklanka rozdrobnionego kokosa

1 szklanka nasion słonecznika

½ szklanki nasion sezamu

½ szklanki nasion dynii

½ szklanki sojowych płatków owsianych

PRZYGOTOWANIE:

Mieszamy miód, olej i wodę. Gotową mieszanką polewamy płatki owsiane i wybrane nasiona. Pokrywamy masłem formę do pieczenia lub umieszczamy papier do pieczenia. Gotowe „ciasto” nakładamy na formę. Trzymamy w piecu w temperaturze 175 stopni przez 20-30 minut, mieszając co 5-6 miunut. Po wyjęciu z pieca można dodać rodzynek lub innych suszonych owoców.

RADY DLA INNYCH SZEROKOŚCI GEOGRAFICZNYCH: Aby przygotować posypkę z marshmallow, rozkładamy kilka z nich 5 minut przed zakończeniem pieczenia ciasta, tak by miały szansę się roztopić. Do ciasta można dodać również czekoladę, orzechy, cynamon... Cokolwiek

przyjdzie Wam do głowy!

RELATED | POWIĄZANE

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

We are Anna and Andrea, a Polish-Italian couple traveling around the world. We are looking for changemakers,  in order to describe and share their stories.

Our journey is based on exchange: story telling and other skills in exchange for a place to sleep and food. 
 

Join the GoodNewsLetter

Domain: exchangetheworld.info Token: 8f33766246f6a39ac26f12d885511de2616edb4d1c5396105cb312c07a5d1a5f