top of page

Nasze plany na 2023 rok oraz projekty, w które jesteśmy obecnie zaangażowani/e 

Wiele z Was pytało w ankiecie, jakie mamy plany na 2023 rok oraz w jakie projekty jesteśmy obecnie zaangażowani/e. Oto odpowiedź :) Zacznijmy od generalnej listy rzeczy, którymi się obecnie zajmujemy, a w kolejnych postach rozwiniemy każdy z poniższych punktów, opowiadając też o tym gdzie i jak możecie dołączyć :)

Na początek małe przypomnienie - ExChange The World to nieformalna inicjatywa Anny i Andrei, nie jesteśmy organizacją, ale jako freelancerzy/ki, wolontariusze/ki lub/i pracownicy/czki współpracujemy z różnymi organizacjami wykorzystując ExChange The World między innymi jako platformę do dzielenia się projektami, które są spójne z naszą własną wizją i misją. Na co dzień współpracujemy z następującymi organizacjami: 1. Fundacja Wyobraź sobie, w której zajmujemy się głównie edukacją dorosłych. Współtworzymy również program z zakresu edukacji globalnej dla dzieci i młodzieży. W tym roku skupiamy się przede wszystkim na pracy przy projekcie WO(MEN) Empowerment, współfinansowanym przez Unię Europejską oraz na wprowadzeniu elementów socjokracji do systemu zarządzania Fundacją w oparciu o nasze 40-dniowe doświadczenie job shadowingu w społeczności Arterra. 2. KobieTY, gdzie koncentrujemy się głównie na pracy z młodzieżą, wspólnie organizujemy szkolenia dla osób, które z młodzieżą pracują, jesteśmy też częścią długoterminowego projektu o nazwie Soil Soul Society, w którym odpowiadamy za część Society, związaną ze światozmieniaczami/kami i zmienianiem świata na lepsze. 3. Związek Harcerstwa Polskiego to organizacja, z którą Anna była związana przez całe życie jako harcerka, liderka, trenerka i koordynatorka projektów. Obecnie nie jesteśmy zaangażowani/e w żaden konkretny projekt, ale to we współpracy z harcerzami i harcerkami stworzyli/łyśmy większość naszych produktów, takich jak książki ze scenariuszami, gra planszowa czy wystawa miejska. Z wymienionymi organizacjami współpracujemy na co dzień, w ciągu ostatnich lat mieli/łyśmy też okazję wspierać pracę kilku innych organizacji, takich jak ICAD, Fundacja Autonomia, Senfineco czy Culture Shock i za każdą z tych okazji jesteśmy ogromnie wdzięczni/e <3

Jesteśmy zaangażowani/e również w realizację projektu językowego o nazwie sayWorkshops. 4. sayWorkshops to inicjatywa społeczna, w ramach której organizujemy warsztaty w języku angielskim na społecznie i ekologicznie ważne tematy. Projekt powstał w 2014 roku i z czasem został przejęty przez osoby uczestniczące. W 2021 wrócili/łyśmy do gry, rozwijając ideę w różnych kierunkach dzięki wsparciu Inkubatora pomysłów prowadzonego przez Stocznię. Pracujemy również freelancersko jako nauczyciel/ka języków oraz trener/ka: 5. Nauczyciel/ka języka angielskiego i włoskiego - jako freelancer/ka uczymy języków, uwzględniając tematy ważne społecznie i ekologicznie, a także nasze kulturowe i światozmieniające doświadczenia z podróży po świecie (więcej informacji tutaj). 6. Trener/ka, facylitator/ka, coach/ka - przygotowujemy, prowadzimy i ewaluujemy warsztaty i szkolenia, głównie dla organizacji pozarządowych, choć mamy również spore doświadczenie w pracy z sektorem publicznym i biznesem (więcej informacji tutaj). Więcej szczegółów wkrótce :) Chętnie też odpowiemy na wszystkie pytania, również te o współpracę ;)


Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page
Domain: exchangetheworld.info Token: 8f33766246f6a39ac26f12d885511de2616edb4d1c5396105cb312c07a5d1a5f