Posypka na ryby z mango


Wiejskie krajobrazy Kambodży w rejonie Kampong Cham przypominają niekończącą się szachownicę złożoną z pól ryżowych, urozmaiconą gdzie niegdzie małymi wioskami lub skupiskiem palm. Przepiękne. Oznacza to jednak, że cała produkcja ograniczona jest do jednego rodzaju uprawy. Wszystko co jadalne z pobliskich drzew, krzewów, strumieni i kanałów staje się dodatkiem do podstawowej diety opartej na ryżu.

Podczas tygodnia, jaki spędzili/łyśmy z rodziną Dana ucząc angielskiego dzieci z okolicznych wiosek, miska z posypką z mango była stałym elementem posiłków, szczególnie tych, w których pojawiały się ryby wyłowione na pobliskich polach ryżu.

SKŁADNIKI: (4 porcje)

1 zielone lub lekko niedojrzałe mango

3 małe cebule

1 ząbek czosnku

1 garść szczypiorku

Sos sojowy i chili do smaku

PRZYGOTOWANIE:

Kroimy mango w cienkie paski, a małą cebulę w niewielkie dyski. Drobno siekamy ząbek czosnku i szczypiorek. Mieszamy wszystko dodając do smaku sos sojowy i chili.

Podajemy z grilowaną lub gotowaną rybą (choć z samym ryżem też daję radę – komentarz wegetarianki).

RADY DLA INNYCH SZEROKOŚCI GEOGRAFICZNYCH: W Europie zazwyczaj mamy jeden tylko rodzaj mango, dość miękki i soczysty po obraniu. Dojrzewanie trwa jednak chwilę, jeśli więc zdarzy Wam się kupić zbyt twarde mango, ten przepis nadaje się na nie doskonale.

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

RELATED | POWIĄZANE

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

We are Anna and Andrea, a Polish-Italian couple traveling around the world. We are looking for changemakers,  in order to describe and share their stories.

Our journey is based on exchange: story telling and other skills in exchange for a place to sleep and food. 
 

Join the GoodNewsLetter

Domain: exchangetheworld.info Token: 8f33766246f6a39ac26f12d885511de2616edb4d1c5396105cb312c07a5d1a5f