top of page

Słodkie bataty


 

Na farmie działającej zgodnie z zasadami permakultury, w szkole Green Warrior w Antique na Filipinach, wiele czasu spędzali/łyśmy na podlewaniu roślin i karmieniu zwierząt. Choć przyznać trzeba że to, czym sami się żywili/łyśmy, również wykraczało daleko poza oczekiwania. Gotowali/łyśmy na zmianę, menu składało się więc z potraw amerykańskich, europejskich i australijskich. I, oczywiście, filipińskich.

Podczas przerw furorę robiły potrawy szybko dodające energii, niezbędnej do pracy na farmie. Niezapomnianą przekąską okazały się słodkie bataty przygotowane pewnego dnia przez Lucy.

SKŁADNIKI: (8 porcji)

5 bananów

10 batatów (słodkich ziemniaków)

2 łyżeczki cukru

1/2 łyżeczki wody

1/2 łyżeczki mleka kokosowego

1 łyżeczka sezamu

PRZYGOTOWANIE:

Obieramy i kroimy na kawałki bataty i banany. Rozpuszczamy cukier w wodzie i doprowadzamy do wrzenia. Dodajemy pokrojone bataty i gotujemy na wolnym ogniu dopóki woda wyparuje niemal w całości. Posypujemy sezamem i polewamy mlekiem kokosowym. Trzymamy na ogniu aż całość stanie się „klejąca” (proces gotowania powinnien zająć około 10/15 minut).

RADY DLA INNYCH SZEROKOŚCI GEOGRAFICZNYCH: Ten sam proces można zastosować z wieloma warzywami i owocami... Zachęcamy do kreatywności. :)

 

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Sernikak

bottom of page
Domain: exchangetheworld.info Token: 8f33766246f6a39ac26f12d885511de2616edb4d1c5396105cb312c07a5d1a5f