top of page

Msms (Msemen) z AmlouMsms (Msemen) z Amlou – Sana i Karine – Maroko Różne rodzaje płaskiego pieczywa można spotkać w wielu miejscach na świecie. To niewiarygodne, jak coś tak prostego może rozprzestrzenić się na całym świecie i zaskoczyć wieloma odmianami. Arepas w Kolumbii, Roti w Indiach i włoska Piadina to tylko niektóre z przykładów. A jest ich tak wiele prawdopodobnie dlatego, że są proste w przygotowaniu, można ich użyć na różne sposoby i są przepyszne!

Podobnie jak w innych przypadkach, Msmn, marokańska wersja płaskiego chleba, może być spożywana jako dodatek do dania głównego lub jako baza do przekąski z dodatkiem dżemu lub słodkiej pasty. Naszym zdaniem najlepsze jest z przyrządzonym w domu Amlou.SKŁADNIKI


Msemen 1 kg mąki 3 szczypty soli 300 ml gorącej wody około 150 ml oleju z nasion/oliwy z oliwek

Amlou 250 g prażonych migdałów 1 łyżka miodu 1 łyżka oleju arganowego


PRZYGOTOWANIE

Msemen Przygotuj rodzaj „studni” z mąki. Do zagłębienia na środku stopniowo dodawaj sól i wodę i ugniataj przez około 8-10 minut, aż do uzyskania gumowatej, elastycznej konsystencji. Naoliw uzyskane ciasto i pozostawić na 20 minut.

Naoliw dłonie i powierzchnię roboczą (najlepiej pracować na płaskiej, nieporowatej powierzchni, takiej jak twardy plastik lub metal, my użyliśmy szerokiej płytki ceramicznej). Podziel ciasto na małe kulki wielkości piłki golfowej. Ugniataj kulki od środka na zewnątrz i przeciskaj je przez okrąg utworzony przez Twój palec wskazujący i kciuk. Rozpłaszcz ugniecioną kulkę na powierzchni roboczej. Palcami rozciągaj ciasto, by było tak cienkie, jak to tylko możliwe, pilnując, by ręce były zawsze dobrze naoliwione. Nie martw się, jeśli w cieście pojawi się kilka dziur. Następnym krokiem będzie złożenie ciasta, zagnij 1/3 ciasta z każdego boku, tak by uzyskać kwadrat złożony z kilku warstw. Odłóż kwadrat na bok, i weź kolejną kulkę ciasta. Kiedy wszystkie kwadraty będą gotowe, spłaszcz je lekko i smaż z obu stron na gorącej powierzchni.

Amlou Drobno posiekaj migdały, a następnie przełóż do blendera. Dodaj olej i miód i mieszaj, aż uzyskasz gładki krem. Możesz dodać więcej miodu lub oleju, do smaku.

Msmn zachowuje miękkość przez 1-2 dni, możesz więc odłożyć go i podgrzać w ramach potrzeb. Nadaje się również do zamrożenia. Amlou, jak wiele innych past z suszonych owoców, nie psuje się szybko, ale trudno się jej oprzeć i nie zjeść wszystkiego od razu...RADY DLA INNYCH SZEROKOŚCI GEOGRAFICZNYCH


Spożywczy olej arganowy nie zawsze łatwo znaleźć i może być dość drogi. Roślina arganowa jest spokrewniona z oliwką, ale oleje z obu roślin smakują zupełnie inaczej. Oliwa z oliwek nie nada amlou jego szczególnego smaku. Jeśli potrzebujesz alternatywy, polecamy raczej olej z orzechów włoskich lub orzechów laskowych.
Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Post

Kommentare


bottom of page
Domain: exchangetheworld.info Token: 8f33766246f6a39ac26f12d885511de2616edb4d1c5396105cb312c07a5d1a5f