top of page

Przyjedź jako gość, wyjedź jako przyjaciel


 

Przyjedź jako gość, wyjedź jako przyjaciel

VILLA DIHOVO

Dihovo | Macedonia

 

Villa Dihovo to miejsce, gdzie możesz odpocząć w ciszy, spokoju, w otoczeniu natury. I samemu zadecydować, ile za to zapłacisz.

W Villi Dihovo możesz zatrzymać się tak długo jak zechcesz. Oferujemy nocleg, jedzenie, alkohol domowej roboty. - mówi Pece Cvetkovski, założyciel. I tylko alkohol ma stałą cenę, za wszystko inne zapłacisz, ile chcesz.

Pece wpadł na ten pomysł podróżując i wyciągając wnioski na temat tego, co podoba mu się w miejscach, w których się zatrzymuje, a co nie.

Kilka lat temu zakończyłem karierę piłkarską i postanowiłem zająć się tym miejscem. Mamy pokoje, wodę, słońce, przyrodę, dobre jedzenie. Dlaczego z tego nie skorzystać, nie otworzyć się na innych ludzi? Jako były piłkarz spędziłem mnóstwo czasu w hotelach, restauracjach. Nie zawsze byłem zadowolony z usługi, a mimo to zawsze musiałem płacić. Dlaczego? Postanowiłem spróbować inaczej. Podjąć ryzyko.

Na początku sąsiedzi myśleli, że zwariował, nie wierzyli, że znajdzie klientów/ki, a jeśli już – że ci rzeczywiście zapłacą. Ale Villa Dihovo istnieje już od 10 lat i ma się całkiem nieźle.

Na początku ludzie przyjeżdżali po to tylko, żeby zobaczyć, opowiedzieć innym. Z czasem zaczęli przyjeżdżać również klienci z pieniędzmi. Niezbyt dużo, ale wystarczająco, by się utrzymać. Ludzie z pieniędzmi potrzebują spokojnego miejsca na odpoczynek. Wszyscy poprzedni ambasadorzy Macedonii byli u nas, Amerykanie, Niemcy, Francuzi, sporo sławnych osób z całego świata. Współpracujemy z agencją turystyczną z Australii, turyści się u nas zatrzymują, wychodzą w góry, odpoczywają w ogrodzie, próbują lokalnego wina. Obecnie rozpoczynamy też organizację wycieczek kulinarnych, z Anglii, USA, ludzie są zainteresowani naszą kuchnią.

A jedzenie też jest tutaj wyjątkowe.

Jesteśmy częścią ruchu Slow Food. Kupujemy od lokalnych producentów, wiem, że ich jedzenie jest czyste. Staramy się w ten sposób wspierać lokalną społeczność, jak również promować lokalne, sprawiedliwe, zdrowe jedzenie. Turyści mogą sami spacerować wokół, zrywać owoce prosto z drzew, dotknąć pszczół czy innych zwierząt. Odkrywać i odpoczywać.

Odpoczynek i relaks wydają się tu najważniejsze.

Naszym celem jest satysfakcja osób odwiedzających. Jak napisaliśmy w ofercie na naszej stronie: przyjedź jako gość, wyjedź jako przyjaciel. Jest tyle zasad, którymi powinniśmy się w życiu kierować, tyle rzeczy, które trzeba robić. Dlaczego? Ludzie potrzebują się zrelaksować, szczególnie podczas wakacji. Staram się dostarczyć im wszystkiego, co im to umożliwi. Dać ludziom czas, zazwyczaj nie przeszkadzam im, gdy jedzą śniadanie, wychodzę, gdy zostawiają zapłatę. To oni decydują, ile chcą zapłacić, nie patrzę im na ręce. Nie stanę się biedniejszy czy bogatszy z powodu kilku euro.

 
 

Więcej o Villa Dihovo: villadihovo.com

Powiązane posty

Zobacz wszystkie
bottom of page